03.05.2014

Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym na nasze 5-cio lecie i nasz koncert w Wałczu na pl. Wolności. Mimo, że pogoda nie była wymarzona, to publiczność przed sceną była wspaniała. Publiczność przyjechała z całej Polski: z Krakowa, ze Śląska, ze Szczecina z Poznania – i to specjalnie na nasz koncert – wielkie dzięki. Wielkie podziękowania również dla naszych przyjaciół: Grupy Trzymającej Ster oraz Może i My

16.04.2014

JEEEEEEEST!!!!! Płyta w końcu nagrana, zmiksowana, czyli jednym słowem GOTOWA!!! Marsiu pięknie całość ogarnął, Asia Masłowska stworzyła niesamowitą oprawę graficzną. Miodzio!! A Sindi oczywiście dzielnie jej pomagał. I teraz już wszystko drukuje się i tłoczy Premiera 2 maja – już się nie możemy doczekać

2014-03-17

Roboty huk, a nawet hook 🙂 Nagrywamy wokale do ostatnich utworów na naszą płytę- czas ucieka. Mamy nadzieje,że do końca marca (no ostatecznie początku kwietnia) nagramy całość. Planowana premiera płyty 2 maja. Bo to wtedy właśnie Majtki obchodzić będą swoje piąte urodzinki! Ale ten czas leci.. Z tej okazji zapraszamy do Wałcza na PIERWSZY WAŁECKI FESTIWAL SHANTOWY. Wystąpimy nie tylko my 🙂 Szczegóły wkrótce.

2013-11-04

Czas na podsumowanie naszej wizyty w niemieckim Werne – partnerskim mieście Wałcza. Co tu dużo mówić – było FANTASTYCZNIE! Myśmy dali z siebie wszystko, koncertując i bawiąc zgromadzonych w namiocie współpracy międzynarodowej. Generalnie głosy leczyliśmy jeszcze tydzień po powrocie 🙂 A właściwie należałoby zacząć od tego,że pojechaliśmy tam promować nasze miasto podczas imprezy Sim Jü – dorocznego jarmarku, odbywającego się już od 650 lat! W naszym odczuciu z ról promotorów wywiązaliśmy się bardzo dobrze 🙂 Dużo by pisać – lepiej to zobaczyć. Zapraszamy do galerii na naszej stronie, jak i na profilu Facebook’owym. Tam mnóstwo ciekawych i czasami kontrowersyjnych 😉 fotek. Generalnie mamy nadzieję, iż ten wyjazd zaowocuje kolejnymi – pierwsze zaproszenia już się pojawiły 🙂

2013-10-03

Już prawie koniec sezonu koncertowego… Wiadomo jak to jest – jak na dworze robi się zimno to drastycznie spada chęć oglądania występów zespołów na świeżym powietrzu 🙂 Ten sezon był dla nas bardzo pracowity. Ale i pełen wspaniałych przygód i nowych znajomości 🙂 Pozdrawiamy wszystkich tych, dla których graliśmy podczas minionych kilku miesięcy. Gorące pozdrowienia również ślemy organizatorom naszych koncertów. Wszak bez ich zainteresowania i współpracy koncertów Majtków byłoby znacznie mniej, jeśli w ogóle…. Ale przed nami jeszcze jeden elektryzujący wyjazd 🙂 W ramach współpracy partnerskiej już pod koniec października jedziemy ze swoją muzyką do zaprzyjaźnionego Verne w Niemczech! Nie ukrywamy,że to dla nas przeżycie niesamowite, gdyż pierwszy raz będziemy grali zagranicą 🙂 Tak więc specjalnie na tę okoliczność szykujemy piosenki w obcych językach! Jak będzie? Sami jesteśmy ciekawi 🙂 I na pewno Wam o tym opowiemy!

2013-08-19

Ale wczoraj lało!! Byliśmy w Niechorzu i graliśmy koncert na imprezie z okazji Międzynarodowego Dnia Latarni Morskich. Jakoś tak wyszło, że Niechorze przywitało nas deszczem i niepogodą. Ale się nie daliśmy i zagraliśmy mimo niesprzyjającej aury 🙂 Mało tego – publiczność też się nie dała! Pozdrawiamy tych wszystkich, którzy wczoraj w deszczu bawili się razem z nami. A sama latarnia w Niechorzu bardzo piękna. Marsiu z Pticem stwierdzili, że idą na górę. A schody na szczyt latarni miały 208 stopni… Pierwsze 40 pokonali truchcikiem, potem zaczęły się „schody” 🙂 Najpierw powolne wytracanie tempa, potem oparcie na poręczach, coraz cięższy oddech, język na wierzchu.. 🙂 Na górę się w końcu dowlekli ale ledwo, ledwo.. Zwłaszcza Marsiu 🙂 Potem się dowiedzieli, że tego samego dnia odbywał się bieg po tych schodach, a rekordzista wbiegł na szczyt latarni w 41 sekund. Oni nie zrażeni, stwierdzili, że też osiągnęli taki wynik – a nawet lepszy. Tylko w dół 🙂

2013-08-16

No i kolejne występy za nami. Tydzień temu zagraliśmy (w nieco zmienionym składzie) biesiadę żeglarską z prawdziwego zdarzenia w gościnnej miejscowości Gudowo (koło Drawska Pomorskiego) – pozdrawiamy tańczącą Panią Sołtys 🙂 A wczoraj daliśmy czadu podczas pikniku rodzinnego dla firmy METALTECH w Mirosławcu. Było baardzo sympatycznie i do tego naprawdę impreza była silnie obstawiona – o to zadbali Honorata Kaczorowska i Grzesiek Peksa 🙂 Kilka fotek z tego wydarzenia na naszym profilu facebook’owym i w galerii. I przepraszamy pana Irka, że nie było „Gdzie ta keja” – ale czas nas tak strasznie gonił…

2013-08-06

No i zagraliśmy 🙂 Co prawda nie wszystko wyszło tak, jak się spodziewaliśmy, ale możemy powiedzieć, że mieliśmy swój wkład w trasę koncertową „Lata z Radiem” 2013. Tak więc w minioną niedzielę sporo było o nas na antenie radiowej „Jedynki” podczas trwania audycji „Lato z Radiem”. A do tego dyskusja o zespole przeniosła się nawet do programu „Muzyka Nocą” z poniedziałku na wtorek! Całkiem nieźle, prawda? Dowód na naszą obecność w „Lecie z Radiem” znajdziecie w galerii w dziale „Prywatne” oraz na naszym profilu facebookowym.

2013-08-02

UWAGA!! UWAGA!! Już w najbliższą niedzielę, 4 sierpnia serdecznie zapraszamy do słuchania „Lata z Radiem” na antenie radiowej „Jedynki”! Korzystając z faktu, iż ekipa programu będzie gościć nad pięknym jeziorem Bytyń, a dokładniej mówiąc w Nakielnie niedaleko Wałcza (gdzie znajduje się przystań jachtowa Armatorskiego Klubu Żeglarskiego), Majtki Bosmana postanowiły „wcisnąć” się do audycji 🙂 Tak więc będzie nas słychać w tle podczas wejść „na żywo”, zagościmy także na antenie osobiście. A jeśli się uda (dla nas nie ma rzeczy niemożliwych) to podczas „Lata z Radiem” zadebiutuje świeżutki, jeszcze ciepły singiel z pierwszej (wciąż powstającej) płyty Majtków Bosmana ! Tak więc pamiętajcie – Program 1 Polskiego Radia, audycja „Lato z Radiem”, najbliższa niedziela, godz. 9:00. Obecność obowiązkowa 🙂