I znowu kolejny rok przed nami

02.02.2016

Święta, święta i po świętach… I to aż miesiąc. Ale ten czas leci. Lecz tak jest,że jeśli spędza się czas pracowicie, to potrafi on przyspieszyć wręcz niebotycznie. A nam roboty nie brakuje. Nowy rok, więc nowe wyzwania. Największe mamy dwa. Po pierwsze – zacząć prace nad nową płytą, oraz, po drugie, zorganizować w naszym rodzinnym Wałczu duży festiwal szantowy. No i prace ruszyły pełną parą. Ćwiczymy, komponujemy nowe piosenki, aranżujemy – normalnie jak nie my! Gdzie się podziały te miłe leniuszki w koszulkach w paski? Zastąpiło ich sześciu dumnych pracusiów, co to żadnej pracy się nie boją! 🙂 Tak więc w tej chwili zaczynamy zbierać materiał na nową płytę. Wyniki poznacie już na najbliższych koncertach, bo te nasze nowe piosenki trzeba przecież „ograć”.

Co do drugiego punktu – już wiemy,że będzie. Wspaniała dwudniowa impreza pod roboczą nazwą „Festiwal Dwóch Jezior”. Czemu dwóch? Bo w centrum naszego pięknego Wałcza mamy właśnie dwa jeziora. I oba będą podczas festiwalu wykorzystane. Jak? Na tę informację musicie jeszcze chwilkę poczekać… Ale już teraz zarezerwujcie sobie termin 9-10 lipca i „wbijajcie” do Wałcza. Ma być naprawdę ciekawie. Oczywiście szczegóły na bieżąco będziemy zdradzać na naszej stronie i FB.

I jeszcze jedno zaproszenie. To już niedługo, bo już 25 lutego rozpoczyna się jubileuszowy, XXXV Festiwal SHANTIES w Krakowie. I my też tam będziemy! Tym razem jedziemy na zaproszenie organizatorów i bardzo nam miło z tego powodu. Majtki Bosmana wystąpią 27 lutego, w koncercie „Pełną Parą Pędzę Po Falach” u boku takich gwiazd, jak Banana Boat, Ryczące Dwudziestki, Perły i Łotry czy Zejman i Garkumpel. Pełny program festiwalu znajdziecie TUTAJ

To na razie tyle – plany ambitne, tak nam się wydaje. Własny festiwal szantowy, rozpoczęcie prac nad nową płytą, a także reedycja pierwszej (z bonusami), nowy teledysk (tak, tak, myślimy o tym) oraz oczywiście koncerty. Mamy nadzieję,że uda nam się zrealizować wszystkie założenia. Oby!